HPK Liiga Oy:n osakkeenomistajat kutsutaan varsinaiseen yhtiökokoukseen, joka pidetään 22.6.2022 klo 17.00 Kerho-ravintolassa (Pohjantähti Areena, Hämeenlinna).
Yhtiökokouksessa käsiteltävät asiat
– Nimitysvaliokunta esittää hallituksen jäseniksi seuraavia henkilöitä:
Mika Koskinen
Miika Liljedahl
Jyrki Louhi
Jouni Monto
Mika Uutela
Tapio Vekka
Yhtiökokouksessa läsnä olevalla osakkeenomistajalla on yksi ääni jokaista omistamaansa osaketta kohden.
Yhtiön osakasluetteloon merkityiltä toivotaan ennakkoilmoittautumista sähköpostitse hpk@hpk.fi 16.6.2022 klo 16 mennessä.
Osakkeenomistajan on pystyttävä osoittamaan henkilöllisyytensä saapuessaan yhtiökokoukseen. Valtakirjalla osallistuvien tulee ilmoittaa valtakirjasta ilmoittautumisen yhteydessä. Valtakirjalla kokoukseen saapuvan on myös pystyttävä osoittamaan henkilöllisyytensä.
Asiakirjoihin voi tutustua ennakkoon HPK:n toimistolla 15.6.2022 klo 10.00–14.00 ja 16.6.2022 klo 10.00–14.00. Materiaaleja ei jaeta yhtiökokouksessa.
Hämeenlinnassa 14.6.2022
HPK LIIGA OY:N HALLITUS