HPK:n loppukauden kotiotteluissa hassutellaan teemoilla. HPK:n ensimmäisestä Suomen mestaruudesta tulee tänä keväänä kuluneeksi 20 vuotta, ja sitä juhlitaan 7.3. Kärppiä vastaan pelattavassa ottelussa. Tsekkaa mitä muuta on luvassa!
Varaa itsellesi herkullinen ruokailu Kerho-ravintolaan. Lue lisää matsibuffasta täältä.
Liput ja buffat otteluihin tuttuun tapaan live.day/hpk.

Kuva: Teemu Hannula / Hiisi Visuals
Ääntä! HPK:n kumppanit pelaavat oman lätkäturnauksensa ja haluavat illan Liiga-pelissä kuulla ääntä. Vanhat kunnon läpsyttimet tekevät paluun, tervetuloa lyömään tahtia Lukon kaadolle. Mukana HPK:n matkassa: Pettec Group, Sähköasennus JP Vähätalo, LVI Häme ja RaksaÄssä.
90’s matsi – pukeudu ysärin muotiin ja me palkitsemme parhaimmat. Pelin musiikit ovat suoraan 90-luvun hittilistoilta, vieläkö muistat mitä hallissa ysärillä soitettiin?
O’ranssissa Yö-Kerho – jatketaan pelin jälkeen iltaa O’ranssi-ravintolaan avautuvassa Yö-Kerhossa. Pilkku tulee 01.30 – jaksatko bailaa ysärihittejä sinne asti. Esiintyvänä artistina legendaarinen DJ Jartsa. Pelin jälkeen vapaa sisäänpääsy.

Ystävänpäivän kunniaksi ystävien kanssa hallille! KooKoon kannattajat ilahduttavat Pohjantähti Areenaa megamatkalla.
Liiga-ottelun aikana alkaa myös olympialaisten ottelu Suomi-Italia. Matsia pääset seuraamaan Kerho-ravintolassa. Yhteistyökumppanina Pihlajalinna.
HPK Approt yhteistyössä HAMKOn kanssa
Kerho-ravintola ja A4 ja G-kulma täyttyvät opiskelijoista, kun HAMKOn HPK Approt valloittavat Pohjantähti Areenan. Lisätietoja HAMKOn sivuilta.

Kuva: Teemu Hannula
Talviloman perhepeli – perheille sopivat liput tarjouksessa alk. 10€/hlö.
Perhepaketti: liput kahdelle aikuiselle ja kahdelle 7–16-vuotiaalle lapselle tai liput yhdelle aikuiselle ja kolmelle 7–16-vuotiaalle lapselle, paketin hinta 40€.
Miniperhepaketti: lippu yhdelle aikuiselle ja yhdelle 7–16-vuotiaalle lapselle, paketin hinta 30€.
Sovellettavat lohkot: B2, B3, C1, D2, D3, D4, A1, A4.
Perhepeliä ennen Kerho-ravintolassa tarjolla Tortillabuffa. Hinnat: 12v alkaen 15,90€ 7-11v 8,90€ 3-6v 4,90€ 0-2v 0,00€
Lue lisää matsibuffasta täältä.

Kuva: teemu Hannula / Hiisi Visuals
Teema: Hall of Fame – Hämeenlinnan Pallokerhon kunniagalleria saa neljä uutta jäsentä.
Tänä keväänä on kulunut 20 vuotta HPK:n seurahistorian ensimmäisestä Suomen mestaruudesta.
HPK on kutsunut otteluun vieraakseen keväällä 2006 Hämeenlinnan sekoittaneen joukkueen. Ennen ottelua tarjolla mestaruusbuffa, joka julkaistaan myyntiin helmikuun aikana Livedayn verkkokaupassa.

Hämeen Herruus-osaottelu numero 6 – back to back viikonloppu Pelicansin kanssa kertoo, kumpi on Hämeen Herra. Neljän osaottelun jälkeen pistetilanne on HPK 8 ja Pelicans 4. Jaossa 13.-14.3. on siis vielä kuusi pistettä.
Runkosarjan päätöskierros. Mistä asetelmista ponnistetaan kevään peleihin?