HPK ry, HPK Alumni ja HPK Liiga Oy järjestävät yhteistyössä Teemu Tenhusen hyväntekeväisyysottelun lauantaina 25.8.2018 klo 15.00. Teemun tarinan voit lukea täältä.
Joukkueiden kokoonpanot ovat valmiit. Juuse Saros ja Teuvo Teräväinen tähdittävät HPK Alumni ja Jokerit Alumni -joukkueita! Katso alta joukkueiden kokoonpanot!
HPK ry:n myymät liput ovat myynnissä HPK:n toimistolla 10 € / kpl. Lipunmyynti on avoinna arkisin klo 9-16. Lipunmyynnissä käy vain käteinen. Yritykset voivat ostaa lippuja myös laskulla. Tilaukset outi.lappalainen@hpk.fi! Mikäli lippuja on vielä jäljellä lauantaina 25.8.2018, siirretään ne ovimyyntiin. Ovimyynnistä vastaa HPK U20 ja vain käteinen kelpaa maksuvälineeksi. Lue lisää lipuista täältä.
Liput myynnissä myös 17.8. HPK-Ilves -harjoitusotteluss ennen peliä ja erätauoilla Ritari-areenan eteläpäädyssä! Maksu vain käteisellä!
Toni Mäkiaho – Jyrki Louhi – Marko Palo
Jukka Laamanen – Veli-Pekka Laitinen
Timo Pärssinen – Jarkko Savijoki – Markku Piikkilä
Tuukka Mäkelä – Marko Tuulola
Jaakko Kuusisto – Niilo-Kustaa Määttä – Eemeli Jeskanen
Joonas Uimonen – Jari Haapamäki
Tony Virta – Otto Paajanen – Mika Kannisto
Aki Heino – Kai Rautio
Juuse Saros
Päävalmentaja: Jukka Jalonen
Valmentaja: Niko Kapanen
Huolto: Kari Brusin, Juha Sulin, Petri Kemppainen
(Joukkueen kokoonpanoon tehty muutos poissaolon vuoksi)
Teuvo Teräväinen
Jani Rita
Antti-Jussi Niemi
Artturi Lehkonen
Eero Somervuori
Jukka Kohonen
Arto Malinen
Antti Mäkinen (Viasat)
Oskari Korpikari
Hannu Jalonen
Rauli Sohlman
Esa Pirnes
Riku Hahl
Toni Dahlman
Kai Nurminen
Ottelun jälkeisen huutokaupan artikkelit julkaistaan ensi viikolla. Ennakkohuutomahdollisuus avataan julkaisun yhteydessä. Huutokauppa toteutetaan samaan tapaan kuin HPK Liiga Oy:n Kick-off-tapahtumissa. Huutokaupasta vastaa HPK ry.