Joka vuosi suosittu ja railakas Oktoberfest juhlitaan 19.10.2024 Kerho-ravintolassa ennen HPK-HIFK -ottelun alkua ja Oktoberfest-jälkipeleillä matsin päättymisen jälkeen pelaajahaastattelujen kera! Juhlakansaa viihdyttää perinteitä kunnioittaen Trio Nahkahousut! Ovet aukeavat jo klo 15.00 Oktoberfest-menun ostaneille, muille klo 16.00 ja ottelu alkaa klo 17.00.
Osta tai varaa paikkasi nyt hintaan 32€/hlö. Hintaan sisältyy Oktoberfest-menu sekä olut. (liput myydään erikseen)
Voit ostaa paikkasi Kerho-shopin verkkokaupan kautta.
Varaukset:
Kerho-ravintola 045 773 21 332
Sami Matinkari 040 451 5534
Pasi Järvinen 040 558 6999
Menu:
Baijerilaista perunasalaattia
Lämmintä hapankaalisalaattia
Thuringenin kanasalaattia
Bratwurstia
Currywurstia
Pitkään haudutettua porsaanpaistia
Tummaa olut-pekonikastiketta
Smetanaperunat
Syyskasvikset
Pretzel-rinkelit juustodipillä
Hintaan sisältyy Oktoberfest-menu sekä olut.
Otteluliput myydään erikseen.
Hallin pohjoispäädyssä sijaitsevat G-kulma, B-katsomot ja sen takana oleva seisomakatsomo ovat HPK-HIFK-ottelussa anniskelualuetta ja täten vain yli 18-vuotiaiden asiakkaiden käytössä! Huomioithan, että Kerho-ravintolaan voivat kulkea B-päädyn toisen kerroksen kautta vain yli 18-vuotiaat, alaikäisten reitti kulkee tässä ottelussa alakerran kautta.
G-kulman takana palvelee Olvin On the Road -myyntipiste, josta voi ostaa juomia!!
B-katsomoiden kausikorttilaiset ovat saaneet viestin kausikorttipaikkansa vaihtamisesta, mikäli anniskelukatsomo ei tunnu omalta tai kausikortti on alaikäisen hallussa. Vaihtopyyntö tehdään sähköpostitse hpk@hpk.fi. Pyydetyt paikkavaihdot tehdään torstaina 17.10.2024.
Lisäkysymykset laajennetusta anniskelukatsomosta, hallissa liikkumisesta ja paikkavaihdoista Kati Savolainen 0440964474.
Kun Oktoberfest -menun tuottama ähky helpottaa, voi myyntipisteiltä hakea täydennystä ja ostaa bratwurstia sekä hapankaalia hintaan 5€.