U20-otteluohjelma

U20 SM-liigan alkusarjassa pelataan yksinkertainen sarja (17 ott.) jonka lisäksi kahdessa yhdeksän joukkueen lohkossa yksinkertaiset sarjat (8 ott.) ja kolmessa kuuden joukkueen lohkossa yksinkertaiset sarjat (5 ott.) = 30 ottelua. Ottelumäärä pienenee viime kaudesta neljällä ottelulla. Muutoksen taustalla on sekä matkakustannusten leikkaaminen että erilaisin välisarjoin varautuminen siihen, ettei kausi alkaisi normaaliin aikaan.

Yhdeksän joukkueen välisarjalohkot:

Lohko 1
HPK, Ilves, JYP, KalPa, Kärpät, Lukko, Sport, Tappara, Ässät

Lohko 2
HIFK, Jokerit, Jukurit, K-Espoo, KooKoo, Pelicans, SaiPa, TPS, TUTO

Kuuden joukkueen välisarjalohkot

Lohko 1
Ilves, JYP, KalPa, Kärpät, Sport, Tappara

Lohko 2
HIFK, Jokerit, Lukko, TPS, TUTO, Ässät

Lohko 3
HPK, Jukurit, K-Espoo, KooKoo, Pelicans, SaiPa

U20 alkusarja 2020-2021

Pe 04.09. klo 18.30 HPK - Jukurit Pohjantähti Areena 4-3
La 05.09. klo 17.30 Kiekko-Espoo - HPK Tapiola 2 2-5
La 19.09. klo 17.00 SaiPa - HPK Lappeenranta
Su 20.09. klo 16.00 HPK - Ässät Pohjantähti Areena
Ke 23.09. klo 19.00 Pelicans - HPK Lahti
La 26.09. klo 15.30 JYP - HPK Jyväskylä
Su 27.09. klo 16.00 HPK - Lukko Pohjantähti Areena
Pe 02.10. klo 18.30 HPK - TUTO Hockey Pohjantähti Areena
La 03.10. klo 12.30 HPK - Ilves Pohjantähti Areena
La 07.11. klo 16.00 HPK - KooKoo Pohjantähti Areena
Pe 09.10. klo 17.00 Ilves - HPK Lappeenranta
La 10.10. klo 11.00 Tappara - HPK Lappeenranta
Su 11.10. klo 12.00 HPK - TPS Lappeenranta
Pe 16.10. klo 18.00 Jokerit - HPK Arena 2 Helsinki
La 17.10. klo 12.30 HPK - Tappara Pohjantähti Areena
Pe 23.10. klo --.-- Sport - HPK Vaasa
Pe 30.10. klo 18.30 KalPa - HPK Kuopio
La 31.10. klo 16.00 Kärpät - HPK Oulu
Pe 13.11. klo --.-- Lukko - HPK Rauma
Pe 20.11. klo --.-- Jukurit - HPK Rauma
La 21.11. klo --.-- HPK - JYP Rauma
Su 22.11. klo --.-- HPK - Pelicans Rauma
Pe 27.11. klo 16.00 HPK - Kärpät Pohjantähti Areena
La 28.11. klo --.-- Ässät - HPK Pori
Pe 04.12. klo 18.30 HPK - Sport Pohjantähti Areena
La 05.12. klo 12.30 HPK - Kiekko-Espoo Pohjantähti Areena
Pe 11.12. klo 18.30 HPK - KalPa Pohjantähti Areena
La 12.12. klo 12.30 KooKoo - HPK Kouvola
Pe 18.12. klo 18.30 HIFK - HPK Töölö 2 Helsinki
La 19.12. klo 16.00 HPK - SaiPa Pohjantähti Areena