On jälleen aika ansaitun syysloman ja se kannattaakin viettää Rinkelinmäellä! Tässä kiekkoaiheiset tärpit lomaan!
HPK ja Kärpät iskevät yhteen kahdesti Pohjantähti Areenassa tällä viikolla! Perjantaina lyödään askelmerkit paikalleen klo 18.30 alkavassa ottelussa. Lauantaina klo 17.00 on vuorossa aina värikäs perhepeli, jonka lippuhinnoittelussa on muistettu perheitä. Kioskit palvelevat tuttuun tapaan perhepelin herkkutarjouksilla!
Perhepaketit lauantaille:
2 aikuista ja 2 lasta (tai 1+3) 40€ (lippuluukulta 42€)
1 aikuinen ja 1 lapsi 30€ (lippuluukulta 32€)
HPK-Kärpät pe 21.10. klo 18.30 – liput
HPK-Kärpät la 22.10. klo 17.00 – liput
Lauantain perhepeliin on myynnissä muutamia perheaitioita yksityisille ryhmille. Perheaition hinta on 375€ sisältäen aitiovuokran sekä liput ja ottelusnackin kymmenelle henkilölle. Ottelusnackiin kuuluu lihapullat, nakit ja lohkoperunat. Lisähenkilöt aitioon 37,50€/hlö. Tarjolla myös yksi 20 hlöä aitio!
Yllätä perheesi tai kaverisi syysloman kunniaksi ja varaa aitio nyt:
Pasi Järvinen 0405586999
Sami Matinkari 0404515534
Syysloman kunniaksi lasten (4-12 v.) lounas 6 €!
Yleisöluistelut
Myös HPK:n toimistolta kysellään yleisöluisteluinfoja. Tässä Hämeenlinnan Liikuntahallien tiedottama yleisöluisteluinfo syyslomalle 2022: